TISKOVÁ ZPRÁVA

NĚMEČTÍ HASIČI POUŽÍVAJÍ PRO BEZPEČNĚJŠÍ ŘÍZENÍ ASISTENCI ZATÁČENÍ DOMETIC

Hasičský sbor v německém městě Emsdetten si vybral Dometic jako jediného dodavatele asistenčních systémů pro zatáčení pro celý svůj park hasičských vozů. Sbor využívá státní dotační program „Asistenční systémy pro zatáčení 2020“ poskytovaný německým organizacím daleko dřív, než je cíl EU stanovený na rok 2024.

     

Když se otáčejí těžká nákladní auta, autobusy nebo vozidla s modrým světlem, často se přehlédnou cyklisté a chodci. Těmto neštěstím se dá zabránit instalací takzvaného asistenčního systému pro zatáčení – kamerového systému, který varuje řidiče, když se cyklisté a chodci dostanou do mrtvého úhlu vozidla. EU má v úmyslu zavést povinnou instalaci asistenčního systému pro zatáčení pro všechna nová vozidla do roku 2024.

Německé spolkové ministerstvo dopravy a digitální infrastruktury nechce čekat tak dlouho a začalo s iniciativami jako „Asistenční systémy pro zatáčení 2020“, což je program na podporu asistenčních systémů pro zatáčení pro těžká nákladní vozidla, která se už ve společnosti používají. 

Hasičský sbor ve městě Emsdetten se rozhodl této příležitosti využít a vybavit asistenčními systémy pro zatáčení celý svůj park hasičských vozidel, a to i se zpětně, takže tento systém budou mít nejen nová, ale i starší auta. Tento sbor provedl rozsáhlé vyhodnocení různých systémů a vybral BVS71000 založený na Dometic CAM1000, což je úplný systém v souladu s požadavky dotačního programu.

Bernd Wermers, technik požární ochrany města Emsdetten a člen hasičského sboru v Emsdettenu, říká: "Máme z celé akce radost. Mezi kolegy je často cítit velké napětí nejen cestou k místu zásahu, ale i při návratu, a tehdy může být tento typ systému velmi užitečný. Je také důležité, abychom byli v zajišťování bezpečnosti vzorem jak pro naše hasiče, tak pro lidi na silnici.“ 

 
Poznámka pro editory
Fotografie najdete zde.
Další informace o kameře Dometic Truck Blind Spot

 
Zdieľať tento príspevok
Facebook logotype Twitter logotype LinkedIn logotype

Kontaktná osoba pre tlač

Minako Nakatsuma Olofzon |  pr@dometic.com  |  +46 8 501 025 41

Informácie o spoločnosti Dometic
Spoločnosť Dometic je vedúcou spoločnosťou na globálnom trhu v oblasti značkových riešení pre bývanie na kolesách v oblasti potravín a nápojov, klímy, napájania a ovládania, bezpečnosti a zabezpečenia a hygieny a zdravotníckych opatrení. Spoločnosť Dometic pôsobí v severnej a južnej Amerike, v oblasti EMEA a ázijsko-pacifickej oblasti, pričom poskytuje produkty na použitie v rekreačných vozidlách, nákladných vozidlách a luxusných vozidlách, výletných a pracovných lodiach a pre celý rad iného použitia. Našou motiváciou je vytvoriť inteligentné a spoľahlivé výrobky s výnimočným vzhľadom. Na podporu popredajného trhu v približne 100 krajinách máme existujúcu globálnu distribučnú a predajnú sieť. Spoločnosť Dometic zamestnáva približne 8 000 ľudí po celom svete, má sídlo vo švédskom Štokholme a jej čistá tržba v roku 201( bola 18 miliárd SEK (2 miliardy USD).